Rüfət Bünyat oğlu Rüstəmzadə

Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Kənd Təsərrüfatı Layihələri və Kreditlərinin İdarə Edilməsi üzrə Dövlət Xidmətinin rəisi

Qəbul günləri

Doğulduğu tarix və yer: 20.09.1975, Bakı şəhəri

Təhsili: ali, magistr

Bitirdiyi təhsil müəssisəsinin adı: Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti

Dövlət qulluğunun ixtisas dərəcəsi: Dövlət qulluğunun baş müşaviri

Əmək fəaliyyəti:

01.09.1996 – 04.05.2002-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti yanında Dünya Bankının İnstitusional Quruculuğa Birinci Texniki Yardım Layihəsinin İşçi Qrupunda müxtəlif vəzifələrdə çalışmışdır.

01.06.2002 – 01.03.2007, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti yanında Dünya Bankının İnstitusional Quruculuğa İkinci Texniki Yardım Layihəsinin İşçi Qrupunun direktoru

01.04.2007 – 01.10.2010, “Caspian Biznes Consaltinq” MMC-nin idarəedici tərəfdaşı

01.11.2010 – 01.12.2013, Liviya – Azərbaycan QSC-nin İdarə Heyətinin Sədri

23.01.2014 – 18.03.2014, Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdir müavini

18.03.2014 – 12.12.2014, Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Strateji planlaşdırma və beynəlxalq layihələr şöbəsinin müdiri

12.12.2014 – h/h, Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Kənd Təsərrüfatı Layihələri və Kreditlərinin İdarə Edilməsi üzrə Dövlət Xidmətinin rəisi

Abbas Zeynal oğlu Qaracayev

Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Kənd Təsərrüfatı Layihələri və Kreditlərinin İdarə Edilməsi üzrə Dövlət Xidmətinin rəis müavini

Qəbul günləri

Doğulduğu tarix və yer: 05.05.1953, Gürcüstan

Təhsili: ali

Bitirdiyi təhsil müəssisəsinin adı: Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutu

Dövlət qulluğunun ixtisas dərəcəsi: Dövlət qulluğunun kiçik müşaviri

Əmək fəaliyyəti:

01.07.1973 – 23.10.1973, İqtisad Elmi-Tədqiqat İnstitutunun iqtisadçısı

19.08.1975 – 03.11.1975, 7996 №-li Mərkəzi Əmanət Kassasının təftişçi - müfəttişi

03.11.1975 – 10.11.1978, 3538 №-li Mərkəzi Əmanət Kassasının müdir müavini

10.11.1978 – 26.08.1980, SSRİ Dövlət Əmək Əmanət Kassasının Bakı şəhər idarəsinin təftiş şöbəsinin rəisi

26.08.1980 – 29.03.1985, SSRİ Dövlət Əmək Əmanət Kassasının Azərbaycan Respublikası Baş İdarəsinin təftiş şöbəsinin rəisi

29.03.1985 – 22.04.1986, SSRİ Dövlət Əmək Əmanət Kassasının Azərbaycan Respublikası Baş İdarəsinin böyük inspektoru

22.04.1986 – 26.05.1986, SSRİ Dövlət Əmək Əmanət Kassasının Azərbaycan Respublikası Baş İdarəsinin Əmanətlər şöbəsinin inspektoru

26.05.1986 – 16.10.1987, SSRİ Dövlət Əmək Əmanət Kassasının Azərbaycan Respublikası Baş İdarəsinin Əmanətlər şöbəsinin böyük inspektoru

16.10.1987 – 18.12.1987, SSRİ Dövlət Əmək Əmanət Kassasının Azərbaycan Respublikası Baş İdarəsinin Əmanətlər şöbəsinin müdir müavini

18.12.1987 – 01.04.1988, SSRİ Əmanət Bankının aparıcı inspektoru

01.04.1988 – 01.06.1989, SSRİ Əmanət Bankının Əmanətlər İdarəsinin müdir müavini

01.06.1989 – 11.10.1989, SSRİ Əmanət Bankının Əhaliyə Kompleks Xidmət İdarəsinin müdir müavini

11.10.1989 – 15.08.1990, SSRİ Əmanət Bankının Əmanətlər və Köçürülmə yolu ilə Aparılan Hesablar İdarəsinin müdir müavini

15.08.1990 – 09.03.1993, SSRİ Əmanət Bankının Qiymətli Kağızlar İdarəsinin müdiri

25.03.1993 – 01.04.1994, “Elmarbank” Səhmdar Kommersiya Bankının İdarə Heyətinin Sədri

10.08.1994 – 20.02.1995, “Texnobank” AKB-nın İdarə Heyətinin Sədri

04.03.1995 – 20.08.1997, “Ruzubank” Səhmdar Bankın iqtisadçısı

01.09.1997 – 10.08.1999, “Deka-Bank” Kommersiya Bankının məsləhətçisi

13.08.1999 – 12.07.2000, Azərbaycan Səhmdar Kommersiya Əmanət Bankının Qiymətli Kağızlarla Əməliyyat İdarəsinin Lotoreya və qiymətli kağızlarla birja əməliyyatları şöbəsinin müdiri

13.07.2000 – 04.02.2003, Birləşmiş Universal Səhmdar Bankının Qiymətli kağızlarla əməliyyat departamentinin direktoru

04.02.2003 – 16.11.2004, Birləşmiş Universal Səhmdar Bankının Xəzinədarlıq departamentinin direktoru

16.11.2004 – 08.08.2005,  Kapital Bank ASC-nin Xəzinədarlıq departamentinin direktor müavini

16.09.2005 – 03.10.2013, Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Kənd Təsərrüfatı Kreditləri üzrə Dövlət Agentliyinin Kreditləşmə və layihələrin maliyyələşdirilməsi sektorunun müdiri

03.10.2013 – 23.09.2015, Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Kənd Təsərrüfatı Kreditləri üzrə Dövlət Agentliyinin baş direktorunun müavini

23.09.2015 – h/h, Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Kənd Təsərrüfatı Layihələri və Kreditlərinin İdarə Edilməsi üzrə Dövlət Xidmətinin rəis müavini

Zaur Əli oğlu Əliyev

Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Kənd Təsərrüfatı Layihələri və Kreditlərinin İdarə Edilməsi üzrə Dövlət Xidmətinin rəis müavini

Qəbul günləri

Doğulduğu tarix və yer: 01.03.1980, Naxçıvan şəhəri

Təhsili: ali, magistr

Bitirdiyi təhsil müəssisəsinin adı: Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti

Dövlət qulluğunun ixtisas dərəcəsi: Dövlət qulluğunun müşaviri

Əmək fəaliyyəti:

22.11.2004 – 11.04.2005, Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Əlillərin Sosial Müdafiəsi Baş İdarəsinin Mənzil-məişət və məşğulluq proqramları sektorunun baş məsləhətçisi

12.04.2005 – 04.05.2011, Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin baş məsləhətçisi

04.05.2011 – 23.07.2013, Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin Xarici dövlətlərlə əlaqələr sektorunun müdiri

23.07.2013 – 07.02.2014, Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdir müavini - Beynəlxalq təşkilatlarla iş sektorunun müdiri

10.02.2014 – 07.03.2014, Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin Beynəlxalq layihələrlə iş üzrə sektorunun müdiri

07.03.2014 – 21.01.2015,  Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Strateji planlaşdırma və beynəlxalq layihələr şöbəsinin müdir müavini - Strateji planlaşdırma sektorunun müdiri

21.01.2015 – 20.04.2015, Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdir müavini

20.04.2015 – 03.08.2015, Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Kənd Təsərrüfatı Kreditləri üzrə Dövlət Agentliyinin baş direktorunun müavini

03.08.2015 – h/h, Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Kənd Təsərrüfatı Layihələri və Kreditlərinin İdarə Edilməsi üzrə Dövlət Xidmətinin rəis müavini